Rock'N Roll | Rock Kültürü | Rock & Metal Müzik Hakkında Herşey..
Forumdan Yararlanmak İçin Lütfen ÜYE olunuz.

Join the forum, it's quick and easy

Forumdan Yararlanmak İçin Lütfen ÜYE olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Serj Tankian

2 posters

Serj Tankian Empty Serj Tankian

Mesaj tarafından monk C.tesi Mart 14, 2009 1:59 pm

System of a Down'ın muazzam vokali olarak tanıdığımız müzik dehası Serj Tankian, eski grubu SoaD ile Hypnotize albümü turnesinden sonra ayırmış ve solo albüm çalışmalarına girmişti. Ve geçtiğimiz sene ilk solo albümü olan Elect the Dead'i piyasaya sürdü. Albümündeki hemen her parçada ne kadar sağlam bir vokali olduğunu bir kez daha gösteren Serj, aynı zamanda albümündeki bateri hariç tüm enstrümanları da kendisi çalarak albümündeki parçaları ev-stüdyosunda kaydetmiştir. Konserlerine ise FFC adı verilen grup ile çıkmaktadır ve olayın bilgisayarda ses düzenlemeleriyle olmadığını, yeteneğinin doğal olduğunu muhteşem performansları ile kanıtlamıştır.
SoaD'dan ayrılma sebebi olarak soykırım mesajlarının grubun önüne geçmesini ve grubun diğer üyeleriyle (özellikle de gitarist/geri vokal Daron Malakian ile) bi takım görüş ayrılıklarına düşmelerini göstermiştir. Her konserinde soykırımı kabul ettirmek altında Türkiye Cumhiriyeti'ni zor durumda bırakacak davranışlardan hoşlanmadığını, ve dünyanın geçmişe ait hesaplaşmalardan çok daha büyük sorunları olduğunu vurgulamıştır. Şarkılarında Amerikan emperyalizmini ve açlığı eleştirirken küresel ısınma gibi ciddi konular üstünde de fazlasıyla durmuştur.

23 ekim 2007 çıkışlı albümü:

Elect the Dead

1. empty walls
2. the unthinking majority
3. money
4. feed us
5. saving us
6. sky is over
7. baby
8. honking antelope
9. lie lie lie
10. praise the lord and pass
11. beethoven's cunt
12. elect the dead

Serj Tankian Serj4
monk
monk
Üyeler
Üyeler

Kadın Mesaj Sayısı : 729 Yaş : 32 Nerden : istanbul Kayıt tarihi : 02/02/09

Serj Tankian Empty Geri: Serj Tankian

Mesaj tarafından Maiotik Ptsi Ağus. 03, 2009 7:48 am

Bana göre bir müzisyen, kişiliğiyle ve müzik kariyeriyle bütün olandır. Köpekler ve Türkler giremez gibi -bırakın insanlara demeyi hayvanlara bile söylenmeyecek bir şey- aşağılık aşağılık şeyler yapan bir grubun elemanlarını -bu gibi- dinlemem ve de dinletmem. Müziğin yüz karalarıdır, müzik evrenseldir cümlesini yıkabilen, müziğe ırk, siyaset sokabilen mahlukların grubudur SOAD. Dinlemeyiniz diye özel ricada bulunuyorum. Atalarımıza çatır çatır söven adamları dinlemek istiyorsanız da sizin bileceğiniz iş... Ha dersiniz ben sözleri değil, müziği dinliyorum; onun için de çözüm var: Sizlere bol bol grup söyleyebilirim hatta söylediklerimi dinledikten sonra da bana dualar edersiniz her dinleyişinizde. Bilinçli bir dinleyici kitlesi olması adına yazdım bu yazımı; yoksa böylesi gereksiz insanlar için önemli hayatımın zamanını harcamam.
Maiotik
Üyeler
Üyeler

Erkek Mesaj Sayısı : 174 Kayıt tarihi : 19/07/09