Rock'N Roll | Rock Kültürü | Rock & Metal Müzik Hakkında Herşey..
Forumdan Yararlanmak İçin Lütfen ÜYE olunuz.

Join the forum, it's quick and easy

Forumdan Yararlanmak İçin Lütfen ÜYE olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Limon

2 posters

Limon Empty Limon

Mesaj tarafından Lupa^^ Cuma Tem. 10, 2009 12:06 pm

Limon 30498

Limonu sadece yemekler için değil...güzelliğinize güzellik katması için de kullanın!
Yiyeceklerinizi tatlandırmak için tercih edilen limonu, banyo ve güzellik için de kullanabilirsiniz.

Tırnaklara parlaklık kazandırır
Sıcak havalarda tırnaklarınızı 10 dakika boyunca limon suyunda bekletin. Ellerinizi limon suyuyla sabunluyormuş gibi ovuşturun. Beyaz sirke, sıcak su karışımı ile fırçalayın. Daha sonra ellerinizi iyice durulayın.

Deride oluşan lekeleri yok eder
Yatmadan önce limon suyu ile ellerinizi ve yüzünüzü iyice ovuşturun. Sabah ılık suyla ellerinizi ve yüzünüzü durulayın. Siyah, kahverengi lekelerin kaybolması için bu işlemi düzenli olarak her akşam yapmanız tavsiye ediliyor.

Saçlarınızı güçlendirir
Dökülen ve cansızlaşan saçlarınızı yeniden canladırmak ve parlaklık kazandırmak için 3/4 fincan zeytin yağı, 1/2 fincan bal ve aşağı yukarı 3 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Saçlarınızı suyla durulayın, havluyla kurulayın ve daha sonra az bir karışımı tarakla saçlarınıza yedirin. Daha sonra saçlarınızı yarım saat plastik bone ile sarın ve bekleyin. Daha sonra şampuanlayın ve durulayın, parlaklığı göreceksiniz.

Göze çarpan sarılık yaratır
Tüm saç boyalarına ve beyazlarına alternatif olarak 1/4 fincan limon ve 3/ 4 su ile saçınızı durulayın. Limonun saç renginizi doğal olarak açması için biraz güneşte bekleyin.

Nefes tazeleyicidir
Nefesiniz kötü kokuyorsa ağzınıza bir kaç damla limon suyu damlatın ve yutun. Sitrik asit, ağzınızdaki pH seviyesini değiştirerek, kötü kokuya neden olan bakterileri öldürecektir.

Rahatlatır
Mükemmel bir banyo için küvetinize deniz tuzu, limon suyu ve biberiye ekleyin ve vücudunuza özen gösterin.

KADINCA
Lupa^^
Lupa^^
Üyeler
Üyeler

Kadın Mesaj Sayısı : 2243 Yaş : 29 Kayıt tarihi : 04/06/09

Limon Empty Geri: Limon

Mesaj tarafından ' Nora Aswang ~ * Salı Ağus. 11, 2009 8:38 am

vaLLahi ben doğaL halİmi seviyorum o limonla limonata yapıyorum apapapapapa saoL jnm paylaşım içn saç için olanını başkası üzerinde denedim ne olr ne olmaz harbiden de oldu :D
' Nora Aswang ~ *
' Nora Aswang ~ *
Üyeler
Üyeler

Kadın Mesaj Sayısı : 682 Nerden : Adana * Kayıt tarihi : 03/07/09

Limon Empty Geri: Limon

Mesaj tarafından Lupa^^ Çarş. Ağus. 12, 2009 3:34 am

ee en ıyısı doğal hal ama napım dayanamıyom ben apapapapapa
Lupa^^
Lupa^^
Üyeler
Üyeler