Rock'N Roll | Rock Kültürü | Rock & Metal Müzik Hakkında Herşey..
Forumdan Yararlanmak İçin Lütfen ÜYE olunuz.

Join the forum, it's quick and easy

Forumdan Yararlanmak İçin Lütfen ÜYE olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İnsanLar..

3 posters

İnsanLar.. Empty İnsanLar..

Mesaj tarafından MisTaqE ! Salı Eyl. 08, 2009 12:34 pm

ŞöLe etrafıma bakıyorumda insnLar birbirLerini yarqıLamak,kücük düşürmek için ne cok caba harcıoLar 0ysaki dosTca yasamak kme ne zarar qetirirki.Kmse kmseyi cok fazla sevmk zorunda değiLdir.Ama en azından saygı duymak gibi bi erdem gösterebiLir.Her ortamda iLLa birbirine zıt insnLar oLur.Bu insnLarı birbirine düşürmek yerine onLara iyi oLmayı öğretmek gerekir.Sevdirmeye caba harcamanız deil sayqı duydurmaya caba harcamamz gerekir.Bzn ağızdan cıkan tek bir söz canı öyLe yakar ki inanın intikam kacınLmaz oLur ama bunu yapmayıp içinde tutmak daha byk bi erdemdirki bu kvqa ortamını ytstrr ve sana sayqı duyuLmasını sağLar.Hani derLek ya ''Bazn susmak en büyük cvptr '' die aynen öLedir.Bazı konuLarda susuLması sana olan bkıs acısını değiştrr.Bi aiLe ortamnda nasL insnLar birbirLerine saygı duyuy00sa ark. ortamndada aynısı oLması gerekir.''Benim kmsye ihtiyacım yok '' die düşünen insnLar asLında iLqiye en cok ihtiyac duyn insnLArdır ve bu yzden dkkt cekmk için eLLerinden qeLeni yaparLar.İnsnLArı kırıp kck düşürürLer.Şimdi tek sözm Ltfn iLerde size iyiLiği dokunabLcek arkadsLarınızı sevmesnzde kırmayın.Cnkü iLerde o kcück kaLp kırıkLarı derin yaraLar haLine qeLebLr :)

Hiç kmseye değiL bu yazı öLe içimdn qeLenLeri yazdım..

İyi forumLar..
MisTaqE !
MisTaqE !
Üyeler
Üyeler

Kadın Mesaj Sayısı : 1116 Yaş : 30 Nerden : K0caeLi * Kayıt tarihi : 22/11/08

İnsanLar.. Empty Geri: İnsanLar..

Mesaj tarafından Maiotik Salı Eyl. 08, 2009 1:01 pm

Hümanizmi yazmışsın özetle söylemek gerekirse. Hümanizm, insanı en değerli varlık olarak gören, farklı düşünebilen, farklı algılayan varlık olarak kabul ettiğinden saygı duyulması gereken bir varlık olarak görmüştür. Hatta MÖ 5. yy'larda yaşamış olan Protagoras : "İnsan, her şeyin varolan şeylerin varolduklarının ve varolmayan şeylerin varolmadıklarının, ölçüsüdür." diyerek rölativizmi(görecelilik) yaratmış; hem de kapalı da olsa septizmi (şüphecilik) yaratmanın yanında hümanizmi de beraberinde yaratmıştır. Yani Bana göre x nesnesi, a olarak gözükür; sana göre ise aynı nesne(x) b olarak gözükür. Bu senin algılamandır, bunu tartışamam ya da kınayamam; çünkü bu senin ölçündür, bu tartışılmaz. Bu sebeple cümleyi şuraya getirmeye çalışıyorum: İnsanların farklı düşünmesi, algılaması tabiyatında vardır; bu sebeple de faşizan anlayışta olmak kimseye yararı olmaz. Arkadaşımızın belirttiği gibi bir ortamda zıt görüşte insanlar olabilir. Dediği gibi kimseyi birbirine düşürmemek gerekir, hümanizmi öğretmek gerekir. Zaten Türkiye'de müslümanlığın kültürü vardır, müslümanlık en hümanist dindir; örnek vermek gerekirse : Mevlana ve Yunus Emre gibi büyük isimler hümanizmin temsilcisidirler. Yani maalesef müslümanlık gibi bir dini toplumca öğrenememişiz; Mevlana'nın, Yunus Emre'nin sözlerini okuyan insanların içlerine insan sevgisi dolar, farklı bakış açısından bakmayı öğrenir. Uzun lafın kısası, yıkıcı değil; yapıcı olalım arkadaşlar...
Maiotik
Üyeler
Üyeler

Erkek Mesaj Sayısı : 174 Kayıt tarihi : 19/07/09

Mesaj tarafından MisTaqE ! Salı Eyl. 08, 2009 1:16 pm

tşk. ederim destekLediğin için :) bana ne yapmıs oLursa oLsun insn insandr ve hertürLü yardıma hzrım.Beni inciten birine tkrar sevgi duymam imkansz ama 0na zarar vermem ya da zarar verLmesine izin vermem.Maiotik.nde dediği gibi göreceLi kvrmLar hkkında trtsmaya qirmem.Senin qzL qördüqün bana crknse sana ndn qzL demem .

Hümanizme qeLince hümanizm ortaçağda ''aşağıLık '' oLarak qörüLen insnLarın kabuğunu kırması ve kndnn nekadr değerli oLduqunu qörmesidir :)

hümanisT kavqaLarı körükLememLi ytstrmaLıdır.Birey kndni öfkeye kptrmamalı kndi dsncelerinn en doqru olduquna inanmamaLıdrı:)oLqunLasms ve denqeLi oLmaLıdır.
MisTaqE !
MisTaqE !
Üyeler
Üyeler

Kadın Mesaj Sayısı : 1116 Yaş : 30 Nerden : K0caeLi * Kayıt tarihi : 22/11/08

Mesaj tarafından Lupa^^ Çarş. Eyl. 09, 2009 5:01 am

insanlar belli bi sureden sonra oyle bır hale gelıyorlar ki..
onlara en yakın olan kısı bıle anlıyamıyor bu durumun sebebını..
bunun sebebı nı cok dusundum ..
sadece tek bır kanıya varabıldım..
ama emınım bırden cok sebebı vardır...
benım ulastıgım kanı: ilgi...
insanlar bellı bır ortama grer orda belli bı hedefe ulasır ama sonra hersey değişir..
artık hıc bısey onu mutlu edemez cunku o ortama gırdıgı ılk gunku ılgıyı kaybetmıstır....
bunu gerı kazanmak ıcın en yakınına bıle oyunlar oynar...
ne için dha fazla ilgi için...
ne için egolarını tatmın etmek için...
bu cok sacma..
kendını mutlu etmek için baskalarını ezıp gecmek..

acıyorum...
Lupa^^
Lupa^^
Üyeler
Üyeler

Kadın Mesaj Sayısı : 2243 Yaş : 29 Kayıt tarihi : 04/06/09

- Similar topics